Mini випустив 10 мільйонів автівок
0

Mini святкує виробництво автомобіля з кількістю 10 000 000. На такий історичний результат знадобилося 60 років.
Розроблений геніальним сером Алеком Іссігонісом, автомобіль вперше був представлений у квітні 1959 року. Перші виробничі підрозділи вирушили в дорогу у вересні.

Спочатку невеликий автомобіль був відповіддю британської автомобільної промисловості на спалах паливної кризи, спричиненої блокадою Суецького каналу.

Mini першого покоління без великих змін пережило рекордні 40 років виробництва.

За цей час машина отримала подушку безпеки водія, ABS та модернізований двигун (у тому числі, додаючи впорскування палива). Останній “класичний” Mini офіційно зійшов з виробничої лінії на історичній фабриці Лонгбридж 14 вересня 2000 року. Загалом на ринок потрапило 5,3 мільйона одиниць цієї серії.

Решта 4,7 мільйона одиниць припадають на всі покоління та моделі сучасних Mini, побудованих під патронатом BMW.

Всі покоління Mini

Всі покоління Mini

Окрім круглого рекорду, поточний рік також буде записаний в історію виробника.

В 2019 було запущено виробництво першого в історії марки електромобіля.

У листопаді перші конвеєрні моделі Mini Cooper SE з нульовими викидами з електродвигуном потужністю 181 к.с. (270 Нм) та літій-іонними акумуляторами потужністю 32,6 кВт·г вийдуть з конвеєра. За словами виробника, дальність автомобіля буде коливатися в межах 235-270 км. Очікується, що Electric Mini досягатиме позначки в 100 км за 7,3 секунди і розганятиметься до максимальної швидкості в 150 км/год.

Однак великий Mini-фестиваль проходить у тіні Brexit. Новий прем’єр-міністр Великої Британії – Борис Джонсон – нещодавно оголосив, що зробить усе, щоб вийти з Європейського Союзу в оголошений термін 31 жовтня цього року, навіть якщо до цього часу неможливо домовитись про взаємно задовольняючу торговельну угоду. З точки зору виробників транспортних засобів, це призведе до втрат в мільйони євро та необхідність переселення їхніх британських заводів на континент. 

Цілком можливо, що сміливо оголошений Mini Cooper SE може бути останньою моделлю бренду, побудованим в Англії. Якщо справа дійде до закриття заводу в Оксфорді, роботи позбавляться близько 4,5 тис. людей, не рахуючи звільнень у британських постачальників.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Lexus збільшує вплив на найбільшому автомобільному ринку світу

В минуле

Також буде цікаво