Lexus
0

Важко уявити сучасну автомобільну сферу без світлодіодних фар або розумних систем адаптації світла. Але ці рішення не мали б втілення у вашому авто, якби не творчість інженерів Lexus.

Світлодіод – напівпровідниковий елемент, який випромінює світло, коли струм проходить через нього. Основним елементом кожного діода є крихітна кришталева пластинка. Він генерує світло.

Цікаво, що один світлодіод виробляє монохромне світло, тобто один колір. Щоб отримати колір, схожий на білий, потрібно поєднати кілька кольорів.

Однак частіше використовується фосфор, який при освітленні ультрафіолетовим або синім світлом дає біле світло. Світлодіоди використовували в автомобілях ще раніше, але найчастіше як червоні гальмівні вогні. Було виявлено, що вони починають світитися швидше, ніж звичайні лампи розжарювання.

Lexus перемістив світлодіодне освітлення на передню частину автомобілів. Використовуючи техніку отримання білого світла в 2007 році, він був першим виробником, який поставив світлодіодні фари ближнього світла в серійний автомобіль. Такі фари потім отримав флагманський седан марки, модель LS. Сьогодні, напівпровідникові фари, стали стандартом для більшої кількості автомобілів. Світлодіодне освітлення має багато переваг – воно не тільки працює швидше, але і набагато довговічніше.

Lexus також є автором першого дорожнього автомобіля з адаптивною системою ближнього світла. 

Це інноваційне рішення було презентовано японським брендом у 2012 році, на цей раз також на моделі LS. Система AHS, або адаптивна система ближнього світла – це розробка функції автоматичного дальнього світла (AHB). Зміст її роботи наступний – коли камера виявить інший автомобіль перед собою, автоматично перемикається з дальнього на ближній, а коли ризик осліплення іншого водія проходить – знову вмикає дальнє світло. Однак, класичні фари ближнього світла набагато гірші.

І саме для усунення цієї незручності Lexus створив систему AHS. Спочатку система базувалася на спеціальних жалюзі, вбудованих у фари. Завдяки інформації з камери вони направляли світловий промінь таким чином, щоб добре освітлити дорогу, не засліплюючи інших водіїв. У 2014 році японський бренд презентував, однак, розробку системи, розроблену для автомобілів, оснащених світлодіодними ліхтарями. У цій системі викид кожного діода регулюється індивідуально та в режимі реального часу. В результаті, вдалося досягти точності пучка світла до 1,7 градусів.

Цього року японський бренд показав систему AHS BladeScan під час презентації оновленої моделі RX. Рішення засноване на модулях, розташованих у внутрішніх кутах обох фар. Їх секрет – два дзеркала, що швидко обертаються, що нагадують леза вітряного млина. Ефект від системи схожий – завдяки синхронізації обертання дзеркал та динамічному увімкненню та вимкненню окремих світлодіодів, коли деякі ділянки перед автомобілем можуть потемніти.

Але технологія BladeScan є більш точною, ніж існуючі рішення. Точність променя світла в цій системі досягає 0,7 градусів. BladeScan також дозволяє зменшити кількість випромінювачів світла, тому зменшує витрати. І найголовніше, що це покращує видимість. Lexus стверджує, що з новим RX вночі водій зможе побачити пішохода на краю дороги з відстані до 56 м, коли у випадку інших систем ця відстань становить тільки 32 м.

 

 

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Mitsubishi створила доступну зарядку для електрокарів

В минуле

Також буде цікаво