Opel Corsa-Corsa GT
0

На автосалоні у Франкфурті Opel представив три новинки – Corsa в трьох варіантах, Astra з новим асортиментом двигунів і гібрид Grandland X Hybrid4. Крім них, з’явився несподіваний гість – жовтий Corsa GT з 1987 року.

Команді Opel Classic знадобився деякий час, щоб знайти рідкісну Corsa GT першого покоління. Цей автомобіль, спочатку був зареєстрований в Іспанії, потім був покритий пилюкою у гаражі в Португалії. Подорож до Франкфурта розпочалася для маленької непомітної версії Gran Turismo зі стоянки біля пристані в Порто.

Концепт Opel пропонував версію GT з квітня 1985 року до осені 1987 року. Це був наступник Corsa SR із 1,3-літровим карбюраторним двигуном потужністю 70 к.с.

Додаткова потужність і тонкі спойлери зробили GT більш спортивною версією Corsa першого покоління – до дебюту більш виразної GSi в 1988 році. П’ятиступінчаста ручна коробка передач зменшила розхід палива та оптимізувала оберти двигуна на великих відстанях.

Навіть у сучасних умовах, Corsa GT, в дуже добротному стані та їздить без проблем. Підвіска не надмірно жорстка, на панелі приладів немає зайвої інформації: крім звичайних циферблатів ми бачимо лише тахометр і датчик тиску масла. Витрата палива відповідає офіційним даним тих часів – вона майже ніколи не перевищує 6 літрів на 100 км. Вага в 750 кг дуже допомагає – співвідношення потужності до ваги становить 10,71 кг на кінську силу.

Opel Corsa GT

Opel Corsa GT

По дорозі з Португалії до Рюссельгейму модель GT вирушила до Сарагоси, де вона була випущена в 1987 році. Автомобіль, навіть,  відвідав виробничий цех. Подорожуючи на схід, автівка проїхала Барселону, потім через Францію та Базель по Рейну. 32-річна Corsa пройшла маршрут в 2700 км – без жодного ремонту.

Opel Corsa GT

32-річний Opel Corsa GT пройшов маршрут 2700 км – без жодного ремонту під час тривалої дороги до Рюссельсгайму

Тепле сонце Іспанії та Португалії сприяло opel Corsa GT. Життя без солі на дорогах означало відсутність іржі та гнилі. Цей жовтий “старичок” був, як і раніше, в хорошому стані. При технічному дослідженні в Німеччині інспектори помістили свою дорогоцінну наклейку на номерний знак. Потім, фахівці з Opel Classic ретельно перевірили новачка. Були виявлені більш-менш серйозні недоліки: вм’ятини в даху, подряпане скло, зношені сидіння. Навіть сигнал працював досить погано. Зрештою, автомобіль був повністю розібраний.

Opel Corsa GT

Відреставрований Opel Corsa GT

Команда Classic зустріла своїх колег з майстерні з обслуговування. “Проект IAA 2019” був створений під керівництвом Торстена Гетца та Дітера Едера. Команда відбудовувала Corsa по черзі. Спочатку було оновлено двигун, потім підвіску, амортизатори та пружини. Щойно пофарбований кузов має новий вигляд і відповідні позначення GT. Тоді прийшов час поставити оригінальні колеса з легкого сплаву. Нарешті, було встановлено лобове скло. Corsa GT отримала друге життя, яке розпочалось – на 68-му Міжнародному автосалоні IAA у Франкфурті. Відвідувачі змогли помилуватися нещодавно відреставрованою Corsa GT на стенді Opel D31 в залі 11.0.

 

 

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Виробники автомобілів почали випускати електросамокати

В минуле

Також буде цікаво