Союз Volkswagen AG та Northvolt AB
0

Volkswagen AG та Northvolt AB створили компанію, в якій доля кожної склала по 50%. Мета такого об’єднання – етою створення літій-іонного заводу акумуляторів. План передбачає почати будівництво в 2020 році в Зальцгіттері в Нижній Саксонії. Очікується, що виробництво розпочнеться на рубежі 2023/2024 років. Річна потужність заводу спочатку становитиме 16 гігават-годин.

Створюючи компанію, обидва партнери реалізують угоду про спільну роботу в галузі акумуляторів для електрокарів, укладену в червні. Частина з 900 мільйонів євро, вкладених Volkswagen, буде виділена на діяльність компанії, інша частина була інвестована безпосередньо в Northvolt AB. Також, Volkswagen придбав 20 відсотків акцій шведської акумуляторної компанії та посаду в її наглядовій раді.

Доктор Стефан Соммер, член правління Volkswagen з постачання та член наглядової ради Northvolt, сказав: “Акумулятор – це найважливіша складова електромобілів. Тому Volkswagen і Northvolt вирішили побудувати завод високої потужності в Європі, тим самим посиливши спільну роботу над бетереями. Створення компанії та заплановане будівництво фабрики “Зальцгіттер” зроблять вирішальний внесок у те, що по ключові технології виробництва акумуляторів будуть постійно їздити до Німеччини“.

Фредрік Гедлунд, генеральний директор нової компанії та колишній головний директор з стратегічних питань компанії Northvolt AB, сказав: “Будівництво величезного заводу, що планується разом з Volkswagen в Німеччині, дозволить Northvolt підвищити свою ефективність у виробництві акумуляторів відповідно до принципів сталого розвитку. Це матиме великий вплив на кількість електромобілів у Європі”.

Відповідно до своєї стратегії в області електричних автомобілів в Європі, концерну Volkswagen з 2025 року знадобиться в рік акумуляторів загальною ємністю 150 гігават-годин на рік – і аналогічної величини в Азії.   

Протягом наступних десяти років концерн має намір запустити майже 70 нових електричних моделей. Це означає, що кількість таких автомобілів, які мають з’явитися в наступне десятиліття і будуть побудовані на платформі MEB, розробленій концерном, збільшиться до 22 мільйонів одиниць.

До 2023 року Volkswagen вкладе понад 30 мільярдів євро в електрифікацію своїх автомобілів. Збільшення їх кількості є важливим елементом на шляху досягнення нейтральності вуглекислого газу. Цієї мети потрібно досягти до 2050 року. Це означає, що Volkswagen повністю зобов’язаний виконувати положення Паризької кліматичної угоди.

 

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Почалося виробництво Porsche Taycan

В минуле

Нова розробка Toyota на базі Yaris дивує

В майбутнє

Також буде цікаво