DissPoetsch
0

Генеральний директор Volkswagen Герберт Дісс, президент компанії Ганс Дітер Поеш і колишній керівник групи Мартін Вінтеркорн були звинувачені у вівторок німецькою прокуратурою в маніпуляціях на ринку і, що вчасно не повідомили інвесторів про дизельний скандал.

Відповідно до слідчого документа з Брауншвейгу в Нижній Саксонії, Дісс, Поеш та Вінтеркорн, свідомо, заздалегідь не повідомили інвесторів про можливі наслідки скандалу з дизельгейтом 2015 року дизельні компанії.

Наглядова рада групи VW повідомила, що у зв’язку із звинуваченням відбудеться позачергова нарада керівного персоналу, на якій буде обговорено документ. Рада правління має підготуватися до можливості пред’явити звинувачення на німецькій території, – йдеться в повідомленні речника компанії.

Адвокат Дісса оголосив громадськості, що його клієнт не може передбачити реакцію фінансового ринку на скандал, а обвинувачення не вплине на його виконання своїх обов’язків у компанії.

Розслідування ринкових маніпуляцій було розпочато на вимогу Федерального управління з нагляду за фінансовими послугами (BaFin), яке в середині 2016 року визначило Вінтеркорна і Дісс як можливих підозрюваних. Через три місяці до списку був внесений Поєш.

Коли спалахнув скандал, Дісс керував брендом VW. Раніше групу очолював Вінтеркорн, який пішов у відставку через кілька днів після спалаху скандалу. Незважаючи на це, він стверджував, що раніше не знав про скандал.

Через кілька днів після скандалу акції компанії втратили 37 відсотків від вартості. Інвестори стверджують, що вони діяли б інакше, якби знали про ситуацію. Влада США мала б запідозрити встановлення незаконного програмного забезпечення з 2014 року – зазначила німецька прокуратура.

Випадок маніпулювання ринком не залежить від провадження, пов’язаного із простим визнанням шахрайства у випробуваннях на викиди VW.

ЗМІ нагадують, що дизельний скандал вже коштував німецькому автомобільному концерну понад 30 мільярдів євро штрафів та інших зборів.

 

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Наближається перша Mazda з електроприводом

В минуле

Що буде далі з BMW i3?

В майбутнє

Також буде цікаво