Прототип Terrafuga з 2013 рок Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-chinczycy-rozpoczeli-budowe-fabryki-latajacych-aut,nId,3258298#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
0

Мрії тисяч людей про універсальний політ ніколи не були настільки близькими до здійснення. 

У Китаї починається будівництво першого в світі заводу літаючих автомобілів.

За даними агентства Autostat в китайському Ухані (провінція Хубей), незабаром розпочнуться будівельні роботи, в результаті яких буде створено завод для літальних апаратів Terrafugia. Ходять чутки, що Geely щойно оголосила тендер на вибір підрядників для незвичайної інвестиції. Сама фабрика повинна будуватися в експрес-темпі та має бути введена в експлуатацію через рік – у жовтні 2020 року.

Хочемо нагадати, що американська компанія, якій вдалося сконструювати кілька повністю функціональних прототипів, з 2017 року належить китайському концерну Geely. Нагадаємо, що саме концерн Geely вдихнув нове життя у Volvo. Створення компанії «Терафугія» датуються 2006 роком. Заснували її кілька друзів, які були випускниками Массачусетського технологічного інституту. Їм вдалося не тільки сконструювати, але і побудувати два літаючі прототипи.

Один з них був розміром майже 6 м – модель Terrafugia Transition, яка після серії тестів отримала американське дорожнє схвалення. Транспортний засіб також отримав свідоцтво про допуск до польотів і був класифікований як “легкий літак”, що в США передбачає спрощені процедури отримання ліцензії на пілотування.

В останні роки американці зосереджуються на розробці літаючих автомобілів наступного покоління. Таким чином народилися плани розробки TF-X (вертикальний зліт та приземлення) – має бути значною мірою автономним транспортним засобом. Два електромотори повинні відповідати за привід у польоті. По дорозі транспортний засіб повинен рухатися завдяки двигуну внутрішнього згоряння (це також для зарядки акумуляторів).

Досить часто лунає інформація, що транспортний засіб серед іншого оснащення матиме аварійний парашут, інтегрованим із системою безпеки, який автоматично сповістить водія про необхідність рогкривання парашуту та приземлення у визначених районах. За твердженнями конструкторів Terrafugia TF-X повинен розвивати швидкість польоту близько 320 км/год і має максимальну дальність близько польоту 800 км.

Вже в 2017 році експерти підрахували, що – за підтримки китайців – Terrafugia зможе запустити свій перший літаючий автомобіль за найближчі 10 років. 

Нажаль, все залишається у фазі здогадок. Відомо лише, що окрім самого складального заводу, у складі споруди буде також випробувальний полігон. Все також свідчить про те, що сама Terrafugia буде перетворена на компанію під назвою Taili Flying Motors. Така зміна має бути продиктована амбіціями міжнародного розширення нового виробника.

Дата запуску виробництва та ціни на літаючі машини залишаються загадкою. Раніші прогнози говорили, що американці планували продавати найдешевшу модель Terrafugia приблизно за 300 000 доларів.

Створення літаючого автомобіля – це справжній “Святий Грааль” конструкторів, пов’язаних з автомобільною та авіаційною справами. Спроби побудувати повністю функціональну машину, що поєднує в собі найкраще із двох індустрій.

 

 

 

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Загадкові прототипи Mitsubishi презентують в Токіо

В минуле

Електричний Volvo XC40 наближається

В майбутнє

Також буде цікаво