Skoda_istorija
0

На початку листопада цього року Skoda презентує четверте покоління Octavia.  

Щоб скласти власне враження від першого контакту з авто, мусимо почекати до 29 жовтня.

Очікуючи прем’єри четвертого покоління Октавії, пропонуємо вам подорож у минуле, тобто в шістдесяті роки, коли першим – тоді  ще суто чехословацький виробник – показав автомобіль з такою назвою.

Для уточнення слід зазначити, що номер нинішнього покоління стосується «сучасної» епохи, розпочатої в 1996 р. Однак, «Октавія» у вигляді акуратного дводверного седана була показана світові ще в 1959 році. Після закінчення виробництва в 1971 році чеський виробник вирішив воскресити модель лише в 1996 р. Начебто молода Октавія, виявляється досить «зрілою».

Повернемося до моделі, яка розпочала історію Octavia. У 1959 році це був повністю сучасний автомобіль. Чехословацькі фахівці розробили двигун потужністю від 40 до 55 кінських сил з 1089 або 1221 куб. см. На вибір пропонувались версії седанів або універсалів. Дещо модифіковані версії були успішними в ралі та гонках.

Презентація останнього покоління Octavia буде чудовою нагодою озирнутися назад. Під час зустрічі в Італії журналісти з усієї Європи могли відчутно пережити історію зародження та розвитку компанії Skoda, маючи в своєму розпорядженні два зразки з 60-х років минулого століття, а також дві Октавії першого сучасного покоління, включаючи красиво-жовтий РС.

Єкскурс в історію розвитку автівки даної макри доводить, що в автомобільній промисловості ми спостерігаємо неймовірний технологічний прогрес. Тільки пряме порівняння старого і нового дозволяє подивитися на досягнення інженерів в плані двигунів, підвіски або навіть усіляких помічників з іншої точки зору. Враховуючи реальність тих часів і нині, технологічно ці машини розділяють не просто шість десятиліть, а світлові роки в технологічному аспекті.

Оскільки, поки що, ми не можемо скласти перші враження від кермування останнього покоління Octavia, давайте поділимось загальнодоступними даними.

Враховуючи нульове покоління, майже 6,5 мільйонів Октавії покинули ворота заводу. 

Наскільки важлива ця модель для Skoda?

Протягом багатьох років Octavia складала понад 30 відсотків вироблених автомобілів і відповідала за майже половину доходу, який отримувала чеська компанія.

Тому не дивно, що, працюючи над четвертим поколінням Octavia, команда дизайнерів Skoda опинилася під величезним тиском. Як змінити сучасну модель, щоб зберегти величезну популярність і однаково високий прибуток? Після першого контакту можна буде  сміливо сказати, чи справились вони із поставленим завданням.

Наразі пропоную насолодитися історичними перлами, які дають вам чудове уявлення про те, як виглядала автомобільна промисловість кілька десятиліть тому.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

В компанії Opel серйозні проблеми

В минуле

Незвичайні можливості коботів Ford

В майбутнє

Також буде цікаво