logo-nissan
0

Ще один автомобільний гігант розглядає можливість закриття заводів у Великобританії. Після Honda та Ford, керівництво яких вже заявило про закриття своїх британських виробничих потужностей, Nissan, також, має подібні плани.

Завод Nissan в Сандерленді

Завод Nissan в Сандерленді

Посилаючись на дані від японського виробника, Blooberg повідомляє, що доля найбільшого автомобільного заводу Великобританії – збірного заводу Nissan у Сандерланді – знаходиться на грані закриття. Кілька днів тому в “Financial Times” Nissan знову згадав про можливу “евакуацію” свого заводу з Великобританії.

Такий сценарій здається дуже ймовірним. Вже на початку цього року Nissan оголосив, що, всупереч попереднім планам, на своєму британському заводі в Сандерленді не буде побудовано жодного нового X-Trail.

Постійна невизначеність щодо майбутніх відносин Великобританії з Європейським Союзом не допомагає таким компаніям, як наша, планувати своє майбутнє“, – зазначається в офіційній позиції японського виробника.

Ситуація складна, оскільки – за інформацією інформаційного агентства Reuters – у 2016 році тодішня прем’єр-міністр Великобританії – Тереза ​​Мей – мала укласти письмову угоду з Nissan, в якій вона заявила, що запланований вихід Великобританії з Євросоюзу не вплине на конкурентоспроможність британського заводу. На той час ніхто не вважав “жорсткий” Brexit сценарієм, коли британці вийдуть з ЄС, не  уклавши попередньо торговельної угоди.

brekzit

Рішення про закриття заводу в Сандерленді було б потужним ударом не лише по новому британському уряду, а й по всій економіці. 

В даний час це найбільший автомобільний завод на Британських островах. Щорічно понад 440 тис. автівок спускаються з виробничих ліній. Понад 55 відсотків з них виходить на ринки країн ЄС.

Ситуація ще більше ускладнюється тим, що рішення необхідно прийняти найближчим часом. Основним продуктом заводу Сандерленд є Nissan Qashqai. Прем’єра нового, третього покоління очікується наступного року. Враховуючи час, необхідний для початку виробництва нової моделі, можна сміливо констатувати, що спектр жорсткого Brexit притиснув Nissan до стіни.

NISSAN Qashqai

NISSAN Qashqai

Хочемо нагадати, що новий прем’єр-міністр Великої Британії – Борис Джонсон – неодноразово публічно заявляв, що “він зробить усе, щоб Великобританія покинула ряди Європейського Союзу в оголошену дату 31 жовтня цього року”, навіть якщо до цього часу неможливо домовитися про взаємовигідну торговельну угоду.

У ситуації, що склалася, прогнозування виробництва на листопад чи грудень є дуже важким викликом для британських автомобільних заводів. Головоломкою залишається не тільки система оформлення перетину кордону, але і пов’язані з цим витрти. Більше того, переважна більшість британських складальних заводів просто не мають відповідних приміщень для зберігання деталей, необхідних для підтримання безперервності виробництва, а самі фабрики працюють за точно встановленою системою доставки.

“Мені потрібно 20 мільйонів деталей на день. Це означає, що я маю зобов’язатися зі своїми постачальниками. Мені потрібно мати доступ до кожної деталі, і мені це потрібно вчасно”, – пояснив Ралф Спет, генеральний директор Jaguar Land Rover, в недавньому інтерв’ю. 

Масова евакуація виробників автомобілів із Сполученого Королівства може призвести до нових інвестицій у автомобільний сектор континентальної Європи. Цілком можливо, що світові гіганти вже шукають нові місця для своїх складальних установок. Це можливість для таких країн, як Словаччина, Чехія та Польща.

 

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Audi RS 4 Avant отримав новий рестайл

В минуле

Volkswagen має нову ідею для Skoda

В майбутнє

Також буде цікаво