Материнська компанія Mercedes-Benz Daimler оштрафована на 876 млн. євро за надмірне забруднення дизельних двигунів
0
Невже настала черга Даймлера відчути на собі дизельгейт?

Дизельгейт” – світовий скандал із підробкою результатів тестування на шкідливі викиди дизельних двигунів.
Ударні хвилі від скандалу з “дизельгейтом” все ще відчуваються автомобільною промисловістю, оскільки материнська компанія Mercedes-Benz Daimler була оштрафована за те, що не забезпечила дотримання своїми двигунами лімітів викидів.

Державні обвинувачі у рідному місті Мерседеса Штутгарті видали автовиробникові штраф у розмірі €870 млн.

За словами прокурорів, розслідування виявило “недбале порушення обов’язкового нагляду” у відділі сертифікації автомобілів Daimler з 2008 року.

За повідомленнями, це означало, що деякі дизельні моделі Mercedes-Benz були схвалені керівництвом, хоча викиди оксиду азоту (NOx) двигунів “іноді не відповідали нормативним вимогам”.

Хоча прокурори не вказали конкретно, скільки автівок Mercedes-Benz було оснащено такими “поганими” двигунами, вони навели цифри із органу сертифікації автомобілів Німеччини, Федерального управління автомобільного транспорту Німеччини, який назвав їх число приблизно рівне 684 000 автомобілів.

Це невелике зниження оцінок, зроблених Міністерством транспорту Німеччини у червні 2018 року, коли Mercedes-Benz оголосив про відкликання дизельних автомобілів.

Робилось припущення, що до 774 000 по всій Європі можуть бути оснащені дизельними двигунами із порушеннями.

diselgate

За даними прокуратури, це адміністративне правопорушення оцінили в €4 млн штрафу. Решта €886 млн полягає в тому, щоб компенсувати “економічний прибуток” Daimler, отриманий від продажу автомобілів, які не відповідали стандартам викидів.

Оскільки Daimler був позбавлений права оскаржити рішення суду, автовиробник тепер повинен виплатити штраф в повному обсязі протягом наступних шести тижнів. Всі гроші підуть в штат Баден-Вюртемберг, провінцію на південному заході Німеччини, столицею якої є Штутгарт.

Незважаючи на величезний розмір штрафу (для довідки, Porsche і Audi були оштрафовані на €535 млн і €800 млн відповідно за їх роль в скандалі з маніпулюванням викидів Volkswagen Group), це не обов’язково призведе до того, що Daimler не буде пізніше покараний знову. Прокуратура підтвердила, що розслідування стосовно людей, які підозрювані у причетності до маніпулювання викидами деяких моделей Mercedes з дизельним двигуном триватимуть і далі.

У своїй заяві концерт сказав, що після зважування всіх аспектів, утримується від прийняття правового захисту в процесі про адміністративне правопорушення прокуратури. В інтересах компанії своєчасно і всебічно завершити справу про адміністративне правопорушення.

Автовиробник продовжував зазначати, що штраф не матиме  “додаткового негативного ефекту” на його доходи за третій фінансовий квартал цього року, який триває з липня по жовтень 2019 року.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Audi RS 7 Sportback – естет в тілі спортивного седана

В минуле

Вже 3 жовтня світова пре’мєра кабріолета Chevrolet Corvette

В майбутнє

Також буде цікаво