Toyota Land Cruiser
0

10 мільйонів – саме стільки одиниць моделі Land Cruiser, протягом, майже, 70 років, продала Toyota. Японський позашляховик став справжньою легендою для бездоріжжя і важкої роботи. Проте, Toyota Land Cruiser – щось більше, ніж міцність і позашляхові властивості. Це авто репера, хіт ралі, автомобіль з Парку Юрського періоду і мобільна будка для птахів.

Ось 9 речей, які, ймовірно, ви не знали про Toyota Land Cruiser.

Перше авто 50 Cent

Всім давно відомо, що американські репери полюбляють великі автомобілі. Марку тримає і знаменитий співак і актор під псевдонімом 50 Cent. Першим автомобілем суперзірки була Toyota Land Cruiser 80, на якому він їздив з 18 років. Автомобіль, був темно-зеленого кольору Dark Emerald Pearl, мав тоновані бічні стекла і великий трубопровід спереду. Кілька років тому репер поділився фотографією автомобіля в соціальних мережах.

Автомобіль з Парку Юрського періоду

Фільм Парк Юрського періоду – це справжня ікона жанру наукової фантастики. Картина в основному пов’язана з не менш американським джипом Wrangler, але в оригінальному романі, написаному Майклом Крихтоном, Toyota Land Cruiser були автомобілями, які служили для навігації по цьому унікальному саду. Більш того, у фантастичному світі автомобілі були спеціально адаптовані до політики парку – легендарний позашляховик був оснащений електричним приводом.

Toyota Land Cruiser

Найшвидший позашляховик у світі

Land Cruiser, безумовно, не можна назвати малошвидкісним, адже в 2017 році він побив рекорд швидкості позашляховиків. Для цього був створений модифікована, зменшена копія Toyota Land Cruiser потужністю понад 2 000 (!) кінських сил! Інженерам Toyota Racing вдалося вичавити такий результат із звичного для цього автомобіля 5,7-літрового двигуна V8, крім того, оснащеного парою потужних насосів. Результат? Швидкість 370 км/год! І якби тестовий трек був довшим, автомобіль, швидше за все, досяг би ще більшої швидкості.

Любов до птахів

Чи може автомобіль стати хорошим гніздом для птахів? Наприклад, одного разу Toyota Land Cruiser довів – легко. У моторному відсіку автомобіля, що належить британському водієві, своє гніздо зробила пара птахів. Власник довгий час не знав про наявністю додаткових пасажирів, і в результаті птиці прокатались під капотом автомобіля більш ніж 400 кілометрів. Однак, як тільки він помітив пташенят, він перестав користуватися автомобілем, поки ті спокійно не подорослішали і не вилетіли з гнізда.

Хороший друг

Згідно з рейтингом, створеним аналітичною компанією iSeeCars, Toyota Land Cruiser є автомобілем, який американські водії найдовше тримають в своїх гаражах. Середній користувач цієї моделі не розлучається з нею більше 11 років. Колумбійська сім’я плантаторів так полюбила свого Land Cruisera, що використовувала його протягом 55 років. На цьому історія по бездоріжжю Toyota не закінчилася, тому що в 2015 році автомобіль був викуплений FJ Company і відновлений.

Найстаріша модель Toyota

Історія Land Cruiser уже продовжується 68 років. Знаменитий позашляховик є найтривалішим, як і раніше. Перші екземпляри автомобіля почали виїжджати з заводу в 1951 році, і зараз загальний обсяг продажів цієї моделі досяг круглих 10 млн примірників. Щороку в світі продається близько 400 тисяч “крузаків”.

Toyota Land Cruiser

Доступний, як пікап

Toyota Land Cruiser ми знаємо, перш за все, як великий позашляховикі з п’ятьма дверима і рідше в 3-дверному варіанті. Позашляховик Toyota продається в 170 країнах і регіонах, а в деяких з них можна зустріти і досить цікаві версії. Чудовим прикладом є серія 70 у варіанті пікапа, пропонується, зокрема, в Південній Африці та Австралії.

Хіт Ралі “Дакар”

Land Cruiser – це також великі успіхи в мотоспорті. Участь Toyota можна було спостерігати на епізодах знаменитого ралі Дакар з самого початку існування цього шалено складного суперництва. Офіційно Toyota виставила своє авто її в 1995 році. З тих пір Land Cruiser неодноразово вигравав у категорії серійних автомобілів, тобто тих, що мінімально змінені, адаптовані до перегонів. У майбутньому команда Land Cruiser планує 7 перемог поспіль. Якщо цей план вдасться, вона буде першою в історії гонок, якій вдалося досягти такого результату.

Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser

Позашляховик, що став Hot Rod

Toyota створила кілька моделей, які стали справжніми зірками тюнінгу. Любителі модифікацій залюбки взялися і за Land Cruiser. І, мабуть, самим незвичайним проектом став Land Cruiser FJ40 Hot Rod, створений південноафриканським союзом Allers Rods and Customs. Авто було максимально занижене, отримало двигун V8 4.0 1UZ  від Lexus , а його колеса повністю виступали за межі кузова.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

У якому напрямку йде розвиток електромобілів у Європі?

В минуле

Toyota Camry, тепер – гібрид нового покоління

В майбутнє

Також буде цікаво