На скільки екологічні електроавтомобілі
0

Повністю електричні транспортні засоби видаються покупцям, як безсумнівне благо: вони не викидають в атмосферу CO2, а значить, бережуть планету.

Насправді все йде трохи не так, як задумано.

Справедливо, сумніви у екологічності електрокарів виникають не на порожньому місці: в цих транспортних засобах застосовуються неймовірно “брудні” як у виробництві, так і при утилізації акумуляторні батареї, а електрика, якою “харчуються” електрокари, нерідко виробляється настільки ж “брудними” електростанціями.

У німецькому концерні Volkswagen підрахували, що, з урахуванням виробничих викидів CO2, електрокар e-Golf порівнюється по екологічності з дизельним “Гольфом” тільки після 124 тисяч кілометрів пробігу. Електрокар BMW i3, з урахуванням виробництва, експлуатації та утилізації, лише на 15% перевершує по екологічності звичайний BMW 118d. Ці дані – результат прагматичних розрахунків. Набагато “зеленішими” звичайних машин електрокари стають лише тоді, коли заряджаються дійсно чистою електроенергією.

Іншими словами, екологічними електрокари вже точно не назвеш.

Саме з цієї причини основний наголос виробниками робиться на зниження шкідливих викидів в процесі випуску інноваційної техніки. За підрахунками експертів, при виробництві кожного автомобіля в атмосферу викидається 0,4-0,7 тонни CO2. Вражаюча цифра!

Лідери автомобілебудування зайняті вирішенням амбітного завдання – вони намагаються скоротити шкідливі викиди до нульових значень. Компанія BMW (включаючи Mini і Rolls-Royce) викидає в даний час 0,4 тонни CO2 на кожну машину, Nissan – 0,49 тонни, Toyota – 0,39 тонни, а Volkswagen – невтішні 0,72 тонни.

Зменшення шкідливих викидів можливе виключно за умови модернізації виробництва: нові заводи спочатку будуються з урахуванням живлення “чистою” електроенергією, що отримується з відновлюваних джерел.

Наприклад, новий мексиканський завод BMW оснащений потужною сонячною електростанцією. Шведська марка Volvo запустила підприємство з випуску СО2-нейтральних матеріалів, на які компанія повністю перейде в 2025 році. Mercedes також вкладається в цей напрямок: повний перехід на екологічно чисте виробництво намічений на 2022 рік. Екологічно нейтральні автомобілі, на думку мерседесовців, з’являться не раніше 2039 року.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Знайдена найнезвичайніша колекція ретро автомобілів для продажу

В минуле

Розкрито секрет успіху та якості автомобілів Toyota

В майбутнє

Також буде цікаво