Як перевірити авто перед покупкою?
0

Проблема – ми дуже рідко скурпульозно вивчаємо правовий статус авто і VIN. У цій статті дамо кілька порад, як перевірити авто перед покупкою.

Багато місяців йдуть на пошук автомобіля мрії. З купою емоцій ви переглядаєте оголошення про продаж автомобілів. І, нарешті, bingo! Наче на крилах ми мчимо як очманілі до продавця, щоб провернути транзакцію життя.

Автомобіль з гордістю стоїть на авторинку або припаркований у дворику, біля дороги, продавець стверджує, що “німець плакав, коли продавав”, “власник – літній чоловік – їздив тільки в церкву”. Ми оглядаємо уважно об’єкт зітхань, і нам здається, що чесний продавець говорить тільки одну правду. Ми платимо, їдемо. За кілька місяців виявляється, що авто потрібно повернути, бо воно крадене.

Неможливо? Зовсім ні! В Україні кількість автоугонів тримається на позначці 10000 автомобілів в рік. Жертвами злодіїв часто стають популярні в нашій країні моделі, багато з яких потрапляють потім на місцевий ринок. Багато хто з нас мимоволі, сумлінно, стають “власниками” крадені транспортні засоби.

Як безпечно купити авто

Носячись з метою купівлі-продажу автомобіля з рук, багато хто з нас знають, що необхідно зберігати пильність. Ми часто задаємо собі питання: наскільки чесним буде з нами продавець? Чи насправді автомобіль, який на перший погляд виглядає нормально, не має прихованих дефектів? Чи варто вірити тому, що як стверджує нинішній власник, авто не брало участі в ДТП?

Як показують статистичні дані, ми сфокусовані на технічних аспектах автомобіля, але набагато рідше перевіряємо, правовий статус транспортного засобу.

Як перевірити авто перед покупкою?

Всупереч розхожій думці, щоб дізнатися трохи більше про минуле, не тільки кримінальне, автомобіля, зовсім не треба бути ворожкою. Досить поглянути на номер VIN. Нижче, оновлена інформація попередньої статті.

Що ви можете прочитати з рядка цифр і букв?

Досить багато, але за умови, що не будете ґрунтуватися на власних нумерологічних здібностях, але на перевіреному засобі. Варто знайти в інтернеті достовірну автобазу, в зазначене місце, ввести VIN номер, почекати кілька секунд і завантажити згенерований звіт.

Основною інформацією, яку ми дізнаємося, перевіряючи автомобіль в базі по VIN – автомобіль “був-не був заявлений як викрадений”. У разі викрадення, законний власник заявляє про злочин в поліцію і повинен надати VIN-номер. Тоді транспортний засіб реєструється в базі викрадених автомобілів, а інформація про крадіжку відображається у звіті VIN.

Ввівши VIN номер в веб-базу, ми можемо також перевірити історію даної моделі. На жаль, трапляється, що нечесний продавець рекламує авто після серйозного ушкодження. На щастя, ми можемо це перевірити, генеруючи звіт на сайті автобази даних, всередині якої ми знайдемо інформацію про вартість, статус пошкодження, а також дату і країну події. У правильній автобазі ми знайдемо також архівні фотографії автомобіля, які показують нам стан транспортного засобу після аварії. Крім цих двох, найбільш важливих речей, у звіті VIN знайдемо також хронологічний список показань пробігу автомобіля, історію виступів транспортного засобу на інтернет-аукціонах, перелік заводських дефектів, а також параметри обладнання, які мав автомобіль у момент виходу з заводського конвеєра.

Виробники зазвичай піклуються про те, щоб дані були максимально докладними. Завдяки цьому, ми можемо підтвердити, що дані елементи не були змінені або видалені перед виставленням автомобіля на продаж.

Що таке VIN номер і де його знайти?

VIN номер, званий у побуті номером кузова, це скорочення від англійської імена Vehicle Identification Number, що означає ідентифікаційний номер транспортного засобу. Це особливість, яка відрізняє кожен автомобіль – немає двох автомобілів в світі з таким же номером VIN. Завдяки номеру, при покупці ми перевіряємо багато цінної інформації.

Він складається з сімнадцяти знаків і ділиться на три частини. На початку знаходиться тризначне ім’я ідентифікатор WMI, який розшифровується як World Manufacturer Identifier, тобто світовий ідентифікатор виробника. З його допомогою кодується регіон і назва виробника транспортного засобу. Інші символи, що знаходяться на позиціях з 4 по 9 – це так звані VDS, тобто Vehicle Descriptor Section – розділ, який визначає тип транспортного засобу. Вони містять відомості по конструкції і типу кузова. Кожен виробник сам визначає спосіб кодування цієї інформації. Остання частина номера vin VIS Vehicle Identifier Section і вона являє собою унікальний номер конкретного екземпляра автомобіля. Під цими даними приховують інформацію про рік випуску, місце складання, тип приводу або встановлені параметраи

То ж, де ми можемо знайти VIN номер?

Першим місцем, яке ми повинні його перевірити, є свідоцтво про реєстрацію автомобіля.
Кожен раз ми повинні порівнювати номер з посвідчення із вибитим на заводській табличці. В залежності від моделі транспортного засобу ми знайдемо її на бічній стійці з боку водія або в моторному відсіку. Якщо власник не хоче надати нам VIN перед покупкою, це може означати, що є що приховувати. У такій ситуації краще відмовитися від покупки, незважаючи на привабливість пропозиції.

 

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Заміна акумулятора – це не таке просте питання. Як вибрати?

В минуле

Прибуток Volkswagen збільшився, незважаючи на скандали і зміну керівництва

В майбутнє

Також буде цікаво