Як правильно вибрати акумулятор
0

Осінь-зима – період збору врожаю не тільки для вулканізаторів, але і для майстерень, що спеціалізуються на продажу і заміні батарей. Сучасні, перевантажені електронікою автомобілі, не терплять в цьому відношенні ніякої економії.

Протягом останніх років в сфері автомобільної електроніки настав великий прогрес. Ще в 1992 році Mercedes S-класу серії W140 (перший автомобіль з бортовим комп’ютером) мав на борту всього кілька електронних модулів, відповідальних за контроль систем: уприскування, ESP, роботу кондиціонера або подушок безпеки.

Сучасні автомобілі середнього класу часто мають кілька десятків блоків управління, а в автомобілях на кшталт S-класу або BMW 7-серії, їх число перевищує сотню!

Кожен з модулів може вільно між собою взаємодіяти, навіть найменші порушення в роботі електричної мережі можуть бути джерелом різних конфліктів обладнання.

Висновок!

У сучасному автомобілі, зношення батареї може стати джерелом багатьох, здавалося б, не пов’язаних одна з одною проблем.

На жаль, складна конструкція сучасних автомобілів ефективно ускладнює самостійну заміну акумулятора. У випадку нових автомобілів, тим більше, доведеться просити про допомогу. Мова йде не тільки про сам процес механічної установки, оскільки в автомобілі підтримується напруга і в режимі заміни самого акумулятора. Потрібно розуміти, що після установки нового, на багатьох автомобілях акумулятор потрібно ще відповідним чином “встановити” за допомогою діагностичного комп’ютера.

Простіше кажучи – ми повинні повідомити автомобілю про новий акумулятор, щоб він зміг “привчити” до нього електрообладнання. В іншому випадку бортова електроніка може працювати навіть гірше, ніж досі. Саме через це випадкове придбання акумулятора в інтернеті або супермаркеті не обов’язково стане хорошим вибором.

Як правильно вибрати акумулятор

Як правильно вибрати акумулятор?

При купівлі нового акумулятора, часто з’являється проблема, пов’язана з вибором конкретного виробника, моделі та параметрів. На багатьох форумах можна прочитати, наприклад, що хорошою практикою є покупка акумулятора більшої ємності, яка повинна бути гарантом довгої і безпроблемної роботи акумулятора. Проблема в тому, що ефективність застосовуваних в транспортних засобах генераторів адаптована для роботи з акумуляторами конкретних потужностей і продуктивності. В результаті, так можна наробити собі проблем, коли виявиться, що наш генератор не зможе забезпечити достатній рівень зарядки.

Рішення про купівлю акумулятор більшої ємності, ніж передбачено виробником транспортного засобу не завжди погана ідея, але ви повинні бути інформовані про необхідність його циклічного заряду.

Через це, особливо в разі нових транспортних засобів необхідно строго дотримуватися рекомендацій виробника щодо параметрів акумуляторної батареї. Якщо ми не володіємо інструкцією з експлуатації, слід попросити про допомогу співробітника магазину з батареями (там мають бази даних). Краще не купувати аналоги старої батареї, встановленої в машині досі. Не виключено, що її неправильний підбір був причиною проблем з електронікою.

Не рекомендується також покупка акумуляторів виробників з дивним родоводом. Не обов’язково робити пріоритет на акумуляторі з “верхньої цінової полиці”, але потрібно розуміти, що обладнання, яке пропонується, наприклад, на різних інтернет сайтах часто не має нічого спільного з параметрами, зазначеними на етикетках…

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

VIN номер – як перевірити машину? VIN номер-що це?

В минуле

Як не потрапити в біду, купуючи старий автомобіль? Ще раз про VIN

В майбутнє

Також буде цікаво