Mercedes w140
0

Серед автомобілів, до яких неможливо залишатися байдужим, одну з головних позицій займає Mercedes W140 – “кабан”. У даній статті спробуємо розібратися чи можна назвати цей автомобіль кращим в світі.

В епоху Середньовіччя, після закінчення роботи, архітектору часто виривали очі. Суть була в тому, щоб у своєму житті він не створив нічого більш прекрасного або більш величного.

Mercedes W140 – краще авто в історії! Спробуємо розібратися, чи так це насправді.

Mercedes-benz S-class серії W140 був презентований публіці в далекому 1991 році. Величезне значення інженери надали зовнішності і безпеці.

Жоден інший автовиробник у світі, фінансово не здатен нести такі витрати на розробку нового концепту автомобіля. Це не жарт. Приступаючи до проектних робіт над новим поколінням S-класу – Mercedes W140, компанія зі Штутгарта поставила перед собою чітку мету – створити кращий автомобіль того часу. Витрати, відійшли на другий план і тільки проектні роботи вартували в кінці вісімдесятих більше мільярда доларів.

Варто відзначити, що інженерам компанії Mercedes не доводилося думати про конкуренцію. На початку дев’яностих років її просто не існувало. Пропозиції Bentley, Rolls-Royce були тоді сильно застарілі, а BMW 7-ї серії, навіть при всіх масштабних заходах компанії з Баварії – мова йшла про зовсім іншу лігу. Новий S-клас, не в перший раз, показав всім конкурентам, хто насправді править в преміум-сегменті.

Автомобіль дебютував у березні 27 років тому на автосалоні в Женеві. Модель засліпила відвідувачів своєю міццю. Вже в базовій версії авто мало 5,11 м в довжину і майже 2 м в ширину. Колісна база становила до 3065 мм. Ще більш монументально представлялася розширена варіація SEL. Навіть осі різнилися одна від одної (3165 мм), кузов мав довжину більше 5,2 м.

У “дизайнерів-стилістів” під командуванням Олів’є Булея не було багато роботи. Ідея полягала в тому, щоб, навіть, після багатьох років експлуатації – автомобіль як і раніше засліплював своїм зовнішнім виглядом. Ставка робилася на прості форми класичного лімузина, що вписувалося в стандарти відведені раніше головним дизайнером марки – Бруно Сакко.

Новинки в Mercedes W140

Щоб зрозуміти унікальність цього автомобіля, нагадаємо про частину із застосованих в ньому конструктивних рішеннь. У моделі вперше в історії автомобілів – змонтували шину CAN (Controller Area Network), що дозволило значно скоротити проводку. Стандартом був, наприклад, адаптивний підсилювач керма, активна підвіска. У списку оснащення серійного автомобіля в 1991 році, були також подушки безпеки, ABS і система стабілізації руху.

На борту Mercedes W140 були пневматичні приводи автоматичного закривання дверей і кришки багажника. Щоб забезпечити пасажирам максимум комфорту почав використовуватися триплекс скла товщиною… 10 мм. В салоні – у доповнення до двозонного кондиціювання, пасажирів чекали величезні, оброблені велюром або шкірою сидіння (задній диван також може управлятися електрично), електричні жалюзі, вмонтоване на даху освітлення, дзеркала для пасажирів другого ряду.

Шарму додавали також такі тонкощі, як, наприклад, відомі “антенки”, тобто рання версія широко використовуваних сьогодні датчиків заднього ходу. Вони висовувалися з кутів задньої частини кузова, завдяки чому водій може визначити, в якому місці закінчується автомобіль (в 1994 році їх замінила система Парктронік). Mercedes W140 був також першим у світі автомобілем, який за допомогою вбудованого модему – забезпечував пасажирам підключення до Інтернету.

Що по двигунах?

Для приводу автомобіля використовувалися тільки шість, вісім і дванадцятициліндрові двигуни. Найгірший різновид бензиновий – S280, з рядним двигуном потужністю 193 к. с. – розгін до 100 км/год за 10,9 сек. Дванадцятициліндровий апарат на 600 к. с., при масі майже в 2,5 тонни, розганяв автомобіль до сотні всього за 6,6 сек.

Найбільшою популярністю серед покупців користувалася, однак, рядна шістка об’ємом 3,2 л (231 к. с. і 315 Нм), яка в поєднанні з автоматичною коробкою передач (4 або 5 передачах) розганяється до 100 км/год за 8,9 с і була здатна досягати максимальної швидкості 225 км/ч.

На тлі сучасних автомобілів Mercedes W140 може здатися гротескно величезним і дуже архаїчним, але порівняння його з більш потужними машинами (хоча б зі своїм наступником – W220) для цієї моделі заслуговує поваги. Жоден з пізніших автомобілів не був розроблений з такою увагою до деталей. Все – починаючи від оббивки, трансмісії, і найменших деталей – сконструйовано таким чином, щоб безвідмовно служити власнику протягом багатьох років.

Не випадково, для створення наприкінці 2002 року концепту Maybach, призначеного для перезавантаження сегменту бізнес-автомобілів, була використана платформа W140, хоча на ринку вже чотири роки був новий клас S (W220).

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

MERCEDES W140

10

Переваги
  • міцний кузов
  • просторий салон
  • комфорт
  • комплектація

    Надійність Lexus GS: міф чи реальність? Краще авто до 200 тис. грн?

    В майбутнє

    Також буде цікаво